Fotoğraflarınızı Nasıl Sergilersiniz?

Fotoğraflarınızı Nasıl Sergilersiniz?
5 Ağustos 2017 admin

Aile Fotoğraflarınızı Nasıl Sergilersiniz?

Yıllar geçtikten sonra, epeyce aile fotoğrafı biriktirdiniz. Bu değerli anları ayakkabı kutularına veya çekmecelere uzak tutmayın. Onları çeşitli boyut, şekil ve renk çerçevelerinde benzersiz desenlerle duvarlara düzenlerken gururla gösterin. Ayrıca bir tel kafes askı veya fotoğraf tırabzanı gibi şeyler yaparak fotoğraf görüntüleri hazırlayabilirsiniz. Fiziksel açıdan daha fazla dijital resim içeren birisiniz, teknolojiyi kullanabilir, dijital çerçevelerle resimleri, özelleştirilmiş duvar kağıdını veya hatta buzdolabı mıknatısını görüntüleyebilirsin.

Fotoğraflarınızı sergilemenin üç yöntemi vardır.

1

Asmak için Resimleri Düzenleme

 1. Çerçeveleri esnek bir ızgara gibi düzenleyin. Izgara deseni normalde resimleri düzgün sütunlar ve satırlar halinde görüntüler. Resimlerinizi görüntülemek için kullanmanız gereken çok çeşitli çerçeve varsa, bu mümkün olmayabilir. Bu durumda, bazı çerçeveli fotoğrafların esnek bir ızgara modelinde iki sıra veya sütun (veya daha fazla) almasına izin verebilirsiniz.

  • Esnek bir ızgarayı kullanırken, ızgara deseninin hala açık olması için satır / sütun yapısını yeterince korumaya çalışın. Bu asılı resimlerinizi düzgün bir şekilde düzenlenmiş olarak tutacaktır . 
  2

  parçaları aynı şekiller çerçevesinde puzzle şeklinde yapıştırın. Aynı boyut ve şekillerdeki çerçeveleri farklı şekillerde yönlendirerek, aile resimlerinizi gösterecek şekilde yapboz efekti oluşturabilirsiniz. Bazı resimler portre stili (yukarı ve aşağı) ve diğerleri manzara stili (soldan sağa) olabilir. Benzersiz bir tasarım oluşturmak için bunları Tetris parçaları gibi bir araya getirin.

  • İndirim çerçevelerini toplu olarak satın alırsanız, bu ucuz, görsel olarak çekici ve orijinal resim resimlerinizi görüntüleme yöntemi olabilir.
  • Resimlerinizin birbirine mükemmel uyum göstermesi gerekmiyor. Yapboz tasarımınızdaki resimler arasında bazı boşluk bırakarak ilginç desenler yaratabilirsiniz.
  3

  Aynı renkteki çeşitli çerçeve boyutlarını kullanın. Bu, farklı boyutlardaki resimlerin görüntülenmesinin mükemmel bir yoludur. Özellikle fotoğraflarınızı aynı duvara asarsanız, renkli renkli çerçeveler kullanarak farklı boyutlarda çerçeveler de ekranınızı birleştirir.

  • Bir fotoğraf boyutu boyutuyla daha küçük fotoğraflar için daha kalın çerçeveler kullanmak isteyebilirsiniz. Eklenen cesuriyet, daha büyük resimlerle çevrelenen daha küçük resimlere önem verebilir.
  • Kullanmak istediğiniz bir çerçeveniz varsa ancak doğru renk değilse, çoğu durumda istenen renge dönüştürmek için uygun bir sprey boya kullanabilirsiniz.
  4

  Çerçevenizin rengini duvar rengiyle karşılaştırın. Çoğu durumda, parlak kırmızı renkli bir çerçeve asılmış resimlerinize doğru gözleri çizecektir . Ancak bu tür cesur, kontrast renkli çerçeveler, Target, Walmart veya Michael’s Craft Store gibi tipik genel perakendeciler veya ev eşyaları mağazalarında bulunmak zor olabilir. Bu durumda, resimlerinizi yerleştirmeden önce çerçevelerinize uygun bir sprey boya kullanabilirsiniz .

  • Sprey boya satın almak için donanım mağazasına veya genel bir perakende şirketine gitmeden önce, çerçevelerinin çekirdek olup olmadığını kontrol edin. Ahşap, plastik ve metal çerçeveler farklı sprey boya türleri gerektirir.
  5

  Boş duvarlarda bir sıcaklık hissi yaratın. Koridorlar gibi süslemesiz mekanlarda, ahşap çerçeveli ekrana sıcaklık katarken fotoğraflarınıza odaklanabilirsiniz. Fotoğraf düzenlemenizde görsel olarak birleştirici bir efekt yaratmak için çerçeve içindeki resimlerin arkasında temiz bir beyaz mat zemin kullanın.

  • Resimleriniz ile duvar rengi arasında bir harmanlama efekti oluşturmak için, mat arka plan için duvar rengi olarak benzer bir gölge seçmek isteyebilirsiniz.
  • Fotoğraflarınızı fazladan pop olarak vermek için, fotoğrafınızın mat arka planı için duvarınızın rengini tezat oluşturan bir renk seçebilirsiniz.
  • Tüm fotoğraflarınız için mat arka planları kesmeden önce, tek bir resim deneyin ve duvara asıldığında neye benzediğini görün. Bu şekilde, sevmediğiniz bir renk düzeniyle sonuçlanacağınız olasılığı daha düşüktür.

2

Yaratıcı DIY Ekranlar Yapma

 1. Aile fotoğraflarını, onları görüntülemek için bir abajura tutturun. Düz, ucuz bir abajur toneri seçin. Daha açık renkli bir abajur, fotoğraflarınıza arkadan aydınlanmış bir görünüm kazandırarak daha fazla ışığa izin verir. Gölgeli lambayı eğer henüz çıkmadıysa çıkarın ve sonra:

  • Abajurun yüzeyine gümüş rengi veya dekupaj gibi net bir yapıştırıcı tabakası koymak için bir fırça kullanın. Fotoğraflarınızı çekin ve arzuladığınız herhangi bir düzenlemeyle yapışkan üzerine yapıştırın.
  • Fırçalarınızı alın ve resimlerinizin yüzeyine başka bir yapışkan kat uygulayın. Bu dış tabaka, fotoğraflarınızı hasar görmesini önleyecek ve onları yapışkan katmanlar arasında sızdıracak.
  • Yapışkanın kurumasına izin verin. Bu süre, kullandığınız yapışkan türüne bağlı olarak değişebilir. En iyi sonuç için yapışkanınızın talimatlarını izleyin.
  2

  Eski resimler için tel kafes oluşturun. Kare clothespins ile çerçeveye eklenen vintage resimler, karanlık odalarda clothespins tarafından sıklıkla çizgiye asılacağı için eski bir karanlık oda izlenimi verecektir. Uygun, geniş aralıklı hasır tel kafes olarak kullanılmak üzere çoğu donanım mağazasında satın alınabilir.

  • Biraz kalın olan bir tel örgü seçin. Çok ince ince tel örgü çürük olur ve aile fotoğraflarınızı iyi desteklemeyebilir.
  • Tel kafesinizi aldıktan sonra, duvar askıları, küçük çivileri veya hatta yapışkan kancaları olan bir duvara asın. Ardından, soyunma odasında, elbiseler ile ailenizdeki resimleri kırpın.
  • Fazla tel örgü satın almak isteyebilirsiniz, böylece bitmezsiniz. Her zaman bir çift tel çit ile örgüyü küçültebilirsiniz. 
  3

  Dış süslü bir çerçeve ile çift çerçeveli resimler. Parlak süslü çerçeveler, bir resme gerçekten saygınlık hissi katabilir. Bununla birlikte, resimlerin dengesi bozulmadan büyük çerçevelere sığacak kadar büyük olmayabilir. Dengeyi korumak için, resimleri duvara asılmış geniş çerçeve içine basit çerçevelerle asın.

  • Bazı durumlarda, süslü çerçeveler birçok farklı renkte olabilir. Karelerinizde düzgün bir renk şeması oluşturmak için uygun bir sprey boya kullanın, böylece renk şeması ekrandaki tüm resimlerinizi birlikte çeker.
  • Bozuk çerçeve, genellikle ikinci el dükkanlarda ucuza mal edilebilir. Bunların içinde zaten resimler var olabilir, ancak resimler çıkarılabilir ve çerçeveli aile fotoğrafları duvara yapıştırıldıktan sonra büyük çerçevenin içine asılır. 
  4

  Fotoğraflarınızı mıknatısla tutturun. Buzdolabı mutfakta genellikle belirgin bir yer tutuyor ve bu da bir fotoğraf ekranı için sağlam bir seçenek haline geliyor. Buna ek olarak, küçük çocuklarınız varsa, konuklar orada, iyi bir test notu veya sanat gibi çocuğunuzun başarılarını görmek isteyebilirler. Bu başarılara bakarken, fotoğraflı buzdolabı mıknatıslarınız varsa, aile fotoğraflarınızı da görürler.

  • Fotoğraflarınızı mürekkep üzerine basan ve birleştiren şirketler olabilir. Bununla birlikte, bu servisi çevrimiçi olarak bulmakta güçlük çekiyorsanız veya paradan tasarruf etmek istiyorsanız, yapışkan desteğiyle kağıtlarınıza fotoğraflarınızı basabilirsiniz. Ardından fotoğrafı bir donanım mağazasından veya genel perakende satıcısından alınan bir mıknatısa ekleyin.
  5

  Bir resim çerçevesi rafı takın . En yaygın resim çerçevesi rafına galeri çıkıntısı denir. Bir galeri çıkıntısı aslında evinizdeki bir duvara veya birkaç duvara yerleştirilmiş bir eştir. Resimler bu eşiğe yerleştirilebilir ve herkesin eğlenebilmesi için açıkça görüntülenebilir.

  • Çoğu durumda, yerel bir donanım mağazasında bir galeri çıkıntısı rafı için parça satın alabilirsiniz veya Ikea, Target veya Walmart gibi bir ev eşyaları mağazasından veya genel perakendeciden önceden hazırlanmış bir raf satın alabilirsiniz.
  • Resimlerinizi görüntülemek için kullanabileceğiniz diğer çeşit resim çerçevesi rafları da vardır. Örneğin, kendi duvar raf ekranınızı tasarlamak için asılı bir raf yapabilir veya bu fikirlerden birini kullanabilirsiniz.
  • Rafınız veya çerçevelerinizle eşleşecek şekilde boyanarak resimleriniz ile çerçeve rafı arasında daha büyük bir uyum hissi yaratabilirsiniz. 

3

Fotoğraf Sergilemek İçin Teknolojiyi Kullanmak

 1. 1

  Fotoğrafları dijital çerçevelerle gösterin. Dijital çerçeve, aile fotoğrafları yükleyebileceğiniz bir cihaz türüdür. Bundan sonra, çerçeve genelde ona yüklenen fotoğraflar boyunca döner. Bu tür bir ekran, çok sayıda dijital fotoğrafınız varsa özellikle kullanışlı olabilir.

  • Dijital çerçeveler, Tekonsa, Media Markt ve benzeri gibi genel perakendecilerden satın alınabilir. Bu cihazları, hatıra mağazalarında veya teknolojiyi satan mağazalarda da bulabilirsiniz.
  2

  Fotoğraf albümlerini cihazlara ekran koruyucu olarak ayarlayın. Evinizde birkaç TV, bilgisayar, tablet veya benzer cihazlar varsa, ekran koruyucu olarak bir fotoğraf albümü ayarlayabilirsiniz. Bunun mümkün olup olmadığını görmek için cihazlarınızın kullanıcı talimatlarını kontrol etmeniz gerekir, ancak çoğu durumda, şu anda kullanılmayan çoğu cihazda aile fotoğraflarınızı görüntüleyebilmelisiniz.

  • Özellikle beğendiğiniz resimleri telefonunuzdaki ya da diğer cihazlardaki duvar kağıdı olarak ayarlayabilir ya da telefonunuzun aile resimleri aracılığıyla dolaşmasını sağlamak için bir dijital fotoğraf albümü kullanabilirsiniz.
  3

  Özel bir duvar kağıdı oluşturmak için dijital bir dosya kullanın. En sevdiğiniz fotoğraflarınızı duvarın tamamını kaplayan bir duvar haline getirebilirsiniz. Bunu yapmak için, özel duvar kağıdı yazdıran uygun bir şirket bulmanız gerekir. Ardından, bu şirkete duvar kağıdına dönüştürmek istediğiniz fotoğrafın yüksek kalitede bir kopyasını gönderin.

  • Büyük ihtimalle, “özel duvar kağıdı” veya “özel duvar duvarları” için bir İnternet anahtar kelimesi araması bulunan uygun bir duvar kağıdı baskı şirketi bulma şansınız olacaktır.
  • Duvar kağıdına dönüştürülecek bir fotoğraf gönderirken, mümkün olan en yüksek kalitede / çözünürlükte fotoğrafı seçin. Bu, büyütme işlemi ile fotoğrafın çok çarpık hale gelmesini önleyecektir.
  • Kaliteli sorunlardan dolayı, bazı fotoğrafları bir duvar resmi olarak kullanmak imkansız olabilir. Hafif bozulma, duvar kağıdını siyah beyaz veya sepya tonlarıyla basarak gizlenebilir. 

  Kaynak: www.wikihow.com