Schengen Vizesi Fotoğraf Gereksinimleri ve Özellikleri

Schengen Vizesi Fotoğraf Gereksinimleri ve Özellikleri
1 Mart 2019 admin

Avrupa’ya vize başvurusu yaptığınızda, fotoğraflar başvurunuzun tamamlanması için hayati şartlar arasındadır. Hangi vize türüne başvurursanız olun, diğer belgelerle birlikte her zaman iki fotoğraf göndermeniz gerekecektir.

Avrupa Vizesi Başvururken Örnek Fotoğraf

Fotoğraf boyutu özellikleri

Schengen Visa Fotoğraf Gereksinimleri

Herhangi bir kısa süreli Schengen vize başvurusu için fotoğraf özellikleri şunlardır:

  • İki özdeş fotoğraf . Altı aydan eski değil.
  • Fotoğraf boyutu: 35x45mm.
  • Renkte. Siyah ve beyaz yok
  • Baş fotoğrafın% 70-80’ini almalıdır.
  • Parlak renkli arka plan Açık gri önerilir. Desen yok.
  • Başvuru sahibi doğrudan kameraya bakıyor olmalıdır.
  • Tarafsız yüz ifadesi. Gülümseme ve ağız kapalı değil
  • Arkaplanla eşleşen üniforma veya renklerden kaçının.

Schengen devletleri bir adım daha ileri gitti ve bir Avrupa vizesi için tüm fotoğraf gereksinimlerini ayrıntılı olarak belirtti.

Bu makalenin ardından, tüm Schengen vizesi fotoğraf gereksinimlerini ve özelliklerini açık ve anlaşılır bir şekilde ayrıntılandırılmış olarak bulabilirsiniz.

Fotoğraf İllüstrasyonu ve Açıklamaları

Biçim ve Fotoğraf Boyutu

Visa Photo Size - Minimum izin verilen boyut

Minimum izin verilen boyut

Visa Photo Size - İzin verilen maksimum boyut

İzin verilen maksimum boyut

İllüstrasyon:
Vize Fotoğraf Gereksinimleri: İllüstrasyon

Açıklama:
Schengen vizesinin fotoğraf boyutu statik ve değiştirilemez. Her iki fotoğraf da 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde olmalıdır. Kabul edilebilir format, yüzün fotoğrafın ortasına yerleştirilmişken, çenenin ucundan başın üst kısmına kadar başvuranın yüz özelliklerinin gözle görülür bir şekilde gösterilmesini ve yüzün fotoğrafın ortasına konumlandırılmasını sağlar. Fotoğrafın yaklaşık% 70-80’i başvuru sahibi tarafından, kabul edilebilir yüz yüksekliği 32-36 mm olacak şekilde doldurulmalı, saç modeli de dahil olmak üzere başvuranın kafasını tamamen göstermeyi unutmamalıdır.

Belirtilen Avrupa vize fotoğrafının boyutundan farklı olarak gönderilen tüm fotoğraflar, Schengen vize başvurusunun reddedilmesine neden olabilir.

Odak ve Kontrast

İllüstrasyon:
Visa Fotoğraf Gereksinimleri: Odak ve Kontrast

Açıklama:
Fotoğraftaki başvuru sahibinin yüzünü göstermesine izin verilen formun güçlü bir kontrast ile görünür ve keskin bir şekilde odaklanması. Çok bulanık, çok parlak veya düşük kontrastlı bir fotoğraf çekmekten kaçının.

Parlaklık

İllüstrasyon:
Visa Fotoğraf Gereksinimleri - Parlaklık

Açıklama:
Fotoğrafta kabul edilen parlaklık, yüzün her yerine eşit dağılmış durumdaydı. Yansımalar, gölgeler ve kırmızı gözlerden tamamen kaçınılması çok önemlidir.

Fotoğraf Arkaplan

İllüstrasyon:
Vize Fotoğraf Gereksinimleri - Arka Plan

Açıklama:
Kabul edilebilir form tek renk, ideal olarak nötr gri, parlak ve yüz ve saça gereken kontrastı veren arka plan olduğu için renkli, desenli veya gölgeli fotoğraf arka planına sahip olmaktan kaçının.

Fotoğrafın Kalitesi

İllüstrasyon:
Visa Fotoğraf Gereksinimleri - Kalite

Açıklama:
Fotoğrafın yüksek kalitede bir kağıda basılması ve kabul edilen tek biçim olarak en az 600 dpi baskı çözünürlüğü olması gerektiğini unutmayın. Başvuranın ten tonu doğal olmalı, tüm fotoğraf kırışıklardan ve katmanlardan kaçınarak nötr olmalıdır.

Yüz İfadesi ve Baş Poisiton

İllüstrasyon:
Visa Fotoğraf Gereksinimleri - Yüz İfadesi ve Baş Pozisyonu

Açıklama:
Başınızı döndürmeyin, açılı ya da ağzı açık tutmaktan kaçının. Pozlanmak için kabul edilen tek biçim, ağzı kapalı bir şekilde doğrudan kameraya odaklanmış gözlerle tarafsız bir görünüm elde etmektir.

Gözler ve Görüş Hattı

İllüstrasyon:
Vize Fotoğraf Gereksinimleri - Gözler ve Görüş Hattı

Açıklama:
Fotoğraf için poz verirken, gözlerinizi kameraya odaklamak veya bunları kapatmak veya saçlarınızı gözlerin arasına koymak göz ardı edilemez, çünkü kabul edilen pozlama tamamen kameraya doğrudan bakıyor, tamamen açık gözler ve kapalı değil saç veya başka.

Gözlük

İllüstrasyon:
Visa Fotoğraf Gereksinimleri - Gözlük

Açıklama:
Poz verirken güneş gözlüklerini, koyu renkli optik camları, gözlerinizi kapatan çerçevelere sahip optik camları ve benzer şekilde flaş yansımasını önleyin. Optik gözlük açık olarak kabul edilen tek fotoğraf, başvuru sahibinin gözlerinin tamamen görünür olduğu ve gözlük çerçevesinin kapsamadığı zamandır.

Şapkalar

İllüstrasyon:
Visa Fotoğraf Gereksinimleri - Şapkalar

Açıklama:
Hiçbirine izin verilmediğinden bir şapka, yüzünüzü saran başlıklar veya yüzünüzü başlıklar ile gölgelendirmekten kaçının. Bunun tek istisnası dini başlıklar içindir ve o zaman bile, yüz çenenin alt tarafından alnına kadar açıkça görülebilmelidir.

Tüm Schengen ülkeleri için aynı fotoğraf gereksinimleri mi var?

Evet, vize fotoğrafı gereklilikleri ve özellikleri Schengen Bölgesi’ndeki her üye için aynıdır: Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre.

Kaynak ve Fotoğraf Kredisi:  msz.gov.pl